به ملکانا خوش آمدید!
قیمت: 6,270,000,000 تومان
قیمت متری: 22 میلیون تومان

فروش آپارتمان مسکونی

285 متری

4 اتاق خواب

10 سال ساخت

کد: 397999

منطقه: نیاوران

محدوده: نیاوران خیابان مژده نخجوان

پارکینگ | انباری | آسانسور | بالکن | سونا | پاسیو | استخر | جکوزی | نگهبان | شوفاژ | چیلر | اسپلیت

طبقه: 4

5 طبقه - 2 واحدی

نما: سنگ

جهت بنا: شمالی

آشپزخانه: ممبران

کف پوش: سرامیک

سرویس بهداشتی: ایرانی و فرنگی

نوع سند: شخصی

تاریخ به روز رسانی ملک: کمتر از یک هفته

نورگیری خوب
کم واحد
کمد زیاد
تراس بزرگ
آشپزخانه بزرگ
وجود انبار
دو یا بیشتر سرویس
اتاق خواب بزرگ
سالن بزرگ
سرویس بزرگ
درب ضد سرقت
پنجره دو جداره
دکوراسیون خوب
سرایدار دارد
استخر دارد

به دلیل آب و هوای مسائد منطقه، نخست ﻧﺎﺻﺮاﻟﺪﻳﻦ ﺷﺎه زﻣﻴﻦ‌ﻫﺎ و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن‌ﻫﺎي آن را ﺧﺮﻳﺪاری و ﺑﻨﺎﻫﺎي آن را ﺗﺨﺮﻳﺐ و کاخ نیاوران را بنا کرد. پس از آن، محدوده محله به فضایی ییلاقی برای سکونت اشراف و نزدیکان دربار و به محلی اعیان نشین تبدیل شد. پس از گذشت سال‌ها و در طی توسعه شهر تهران، این ویلاهای ییلاقی تخریب و جای خود را به آپارتمان‌های نوساز دادند.
محله نیاوران
به دلیل شکل‌گیری ارگانیک محله در کوهپایه شمالی تهران، بافت شهری آن ساختار منظمی نداشته و معابری پرپیچ و خم و نامنظم دارد. پهنه سبز بزرگی به نام اردوگاه شهید باهنر، نیاوران و جماران را از یکدیگر جدا میکند. این دو قسمت از نظر بافت شهری و ساختار اجتماعی با یکدیگر بسیار متفاوت‌اند. جماران محله‌ای فوق‌العاده قدیمی است که تقریبا تعداد زیادی از ساکنان آن بومیان قدیم محله اند. بافت شهری قدیمی جماران به بهانه حفظ میراث فرهنگی و پاره ای از ممنوعیت ها دست نخورده باقی مانده است. میدان جماران همچنان حالت میدان‌گاهی خود را حفظ کرده و هنوز هم فضایی پرتردد برای تعاملات اجتماعی ساکنان قدیمی به حساب می آید. بر خلاف آن، نیاوران و زمین‌های اطراف جماران پر از آپارتمان‌های لوکس و شیک بوده و اغلب ساکنان آن، افرادی هستند که زمان زیادی از سکونتشان در محله نمیگذرد. به دلیل شیب موجود در منطقه، این محله از ساختار معماری ویژه‌ای برخوردار است. همچنین ﮔﺮوه‌ﻫﺎي ذیﻧﻔﻮذ ﻛﺸﻮري و ﺑﻴﻦ اﻟﻤﻠﻠﻲ بسیار زیادی در اﻳﻦ ﻣﻨﻄﻘﻪ سکونت دارﻧﺪ.
از شمال به ارتفاعات البرز، از جنوب به دزاشیب و فرمانیه از شرق به خیابان آجودانیه و از غرب به دربند می رسد.
ندارد.
از میدان تجریش دسترسی تاکسی و اتوبوس دارد.
در خیابان باهنر واقع شده است.
نزدیک ترین ایستگاه به این محله، ایستگاه تجریش است.
ﺟﺎذﺑﻪ ﻫﺎي ﺗﺎرﻳﺨﻲ، ﮔﺮدﺷﮕﺮي و ﺗﻔﺮﺟﮕﺎﻫﻲ زیادی در محله وجود دارد. پارک بزرگ جمشیدیه با عملکردی فراشهری، در حریم شهر تهران و نزدیک به این محله است. پارک نیاوران با طراحی جذاب، آبنماها و استخرهای فراوان، درختان زیبا، پله‌هایی که سطوح شیبدار بوستان را با جذابیت هر چه تمامتر به یکدیگر وصل می‌کنند، همراه با سالن‌های ورزشی و زمین بازی کودکان، همواره پاتوقی جهت گذران اوقات فراغت برای اهالی محله و محله‌های دیگر به حساب می‌آید. مسیرهای سنگفرش که شیب زمین را با پله‌های زیبا شکسته، آبنماهای بزرگ که با آب قنات پر می‌شوند، شعله‌های روشنایی که در شب جلوه خاصی به بوستان می‌بخشند و چشم‌انداز باز و درختان سوزنی برگ بلند از جمله جاذبه‌های آن می‌باشند. ضمناً رستوران مجموعه کاخ نیاوران صبحانه‌های بسیار پرطرفداری سرو می‌کند که می‌تواند انگیزه‌ای برای بازدیدهای صبحگاهی از این بوستان باشد.