به ملکانا خوش آمدید!
خدمات حقوقی مسکن و املاک ملکانا

خدمات حقوقی املاک - ملکانا

دعاوی ملکی

گروه املاک ملکانا با تکیه بر سابقه و تجربه فراوان در حوزه املاک و مستغلات و با بهره گیری از حقوقدانان متخصص در حوزه اراضی و املاک با سوابق کاری و اجرایی موفق نسبت به مسائل، ضوابط، مقررات و راهکارهای عملیاتی تشکیل گردیده و خدمات حقوقی (مشاوره ، وکالت ، داوری و ...) را با با محوریت عنوانی زیر ارائه می نماید انواع خدمات حقوقی و ثبتی از جمله تهیه و تدوین و تنظیم قرارداد های مورد نیاز در حوزه خرید، فروش، مشارکت، اجاره، احداث و ... و همچنین پیگیری و طرح دعاوی مرتبط با امور ثبتی، ملکی، اراضی امور موقوفه، شهرداری، زمین شهری و اقدامات مربوط به تفکیک و افراز در مراجع ذیصلاح را به شکل تخصصی و حرفه ای توسط کادر مجرب حقوقی خود، عهده دار می باشد.

سرپرستان گروه وکلای ملکانا:

احمد عسگری

احمد عسگری

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین

احمد عسگری

مهران مهرابی

وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین

خدمات قابل ارائه:

 1. نظارت بر تنظیم قراردادهای حوزه ملک و مسکن وکیل ملک

  با توجه به تخصصی بودن تنظیم قراردادها و نیز با در نظرگرفتن هزینه های فراوان جهت تنظیم قراردادهای ملکی بهترین پیشنهاد ملکانا به همشهریان عزیز اینکه پیش از تنظیم قرارداد و یا حسن انجام آن با کارشناسان ملکانا ( وکلاای خبره دادگستری ) در این خصوص مشورت شود. همانا پیشگیری از وقوع اتفاقات ناگوار بسیار کم هزینه تر از درمان آن می باشد.

 2. مشاوره حقوقی املاک توسط وکیل ملکی

  با توجه به مشکلات فراوان در حوزه حقوقی خرید و فروش املاک پیشنهاد می گردد تا قبل از ورود به این حوزه با موارد حقوقی و قانونی آن آشنا و از وکلای دادگستری در این خصوص مشاوره آنلاین اخذ نمایید .

 3. استعلام از مراجع ذی صلاح و مشاوره حقوقی ملکی

  یکی از موارد عمده ایجاد اختلاف در قراردادهای ملکی ، بحث استعلام های مربوطه (دارایی – شهرداری – ثبت ) می باشد. ملکانا به شما کمک می نماید قبل از خرید ملک از وضعیت حقوقی آن آگاه و از مشکلات احتمالی ( فروش مال غیر – فروش مال مرهونه ) اطلاع کامل اخذ نمایید .

 4. مرجع داوری توسط وکیل دعاوی ملکی

  شما می توانید با تعیین داوران خبره و ارجاع مشکلات احتمالی به آنها از پروسه طولانی و طاقت فرسای دادرسی قضایی فراغت حاصل نموده و در اسرع وقت به حل و فصل و رفع اختلافات حاصله مبادرت نمایید.

  ایمیل : info@melkana.com

  شماره تماس : 021-49135

  کانال تلگرام : @mymelkana

پرسش و پاسخ

شما می توانید سوالات حقوقی املاک خود را از وکلای حقوقی ما بپرسید (پس از مدتی کارشناسان حقوقی ملکانا پاسخ سوالات را در همین بخش ارسال خواهند نمود)

پرسش : سعید جنتی - 2 روز پیش

با سلام و خسته نباشید ملکی را در آزانس املاک با خریدار مبایعه نامه کرده ولی کد رهگیری و نقل و انتقال پول انجام نپذیرفته است مبلغی را آژانس با دستگاه پوز دریافت کرده و رسید دادند در فرصتی که مقرر بود شرایط خرید مهیا نگردید و با فروشنده بدون هیچ مشکلی توافق فسخ گردید ولی متاسفانه بنگاه کل مبلغ را حق خود میداند به این صورت که کمسیون را 1% از طرفین و همه کمسیون را 2% و از حساب کسر و مابقی را به عنوان خسارت برداشت کرده اند 1- در چنین مشکلی حق بنگاه چقدر است ؟

پرسش : خلیل محمدی ازاصفهان - 3 روز پیش

با سلام من یک ملک از ورثه خریدم البته 4 دانگ و 1.5دانگ در قباله یکی از عروس ورثه میباشد که نه میفروشه و نه می خرید 5. دانگه دیگه متعلق به همین خانواده هست که در شان فوت کرده است که حاضر به دهیچ گونه کار نمی باشند البته من 4 دانک سند براش گرفتم چه گونهمی توانم از دست این نجات پیدا کنم لطف یه راه چون ملک قدیم هست ورثه اصلی فوت کرده و رسیده به ورثه بعد سالهاست هم گذشته استانحصار وراثت هم مقدورنیست واین که می توانم در خواست تفکیک چون سند گرفتم بدهم متشکر از شما

پرسش : احمد - 4 روز پیش

سلام خسته نباشید من یک اپارتمان قولنامه کردم که بعداز پرداخت قسمت بیشتر پول متوجه شدیم اپارتمان در طرح تعریض گذر قرار دارد به علاوه اینکه سال ساختی که در استعلام بانک قید شده با سالی که در قولنامه قید شده فرق دارد و اینکه بنگاهی که ما برای خرید اپارتمان مراجعه کردیم برادر فروشنده اپارتمان ماست حالا به هیج عنوان زیر بار این مسئله نمی روند که بابت اینکه ملک در طرح تعریض است و ما ازین مطلب بی خبر بودیم ضررو زیانی پرداخت کنند و میگن از طریق دادگاه اقدام کنین با توجه به تورم مسکن در این روزها و اینکه ماهم جایی برای ماندن نداریم باید چه کار کنیم ممنون از راهنمایی شما

پرسش : خانم فردوسی - 4 روز پیش

با سلام میخواهم خانه 4طبقه ای رابخرم که یک طبقه آن خلاف ساخت شده است با توجه به این که سند دست دوم است و من خریدار سوم هستم آیا بدون پرداخت خلافی سند به نام من میشود؟

پرسش : احمدی - 4 روز پیش

سلام با توجه به اظهارات مشاور املاک چکی مدت دار بابت کمیسیون پرداخته ام با مراجعه به ملکانا متوجه اختلاف فاحش گفته های مشاور شده ام چگونه می توانم جلوی چک را بگیرم و عدم صداقت مشاور را به کجا می توان ارجاع داد؟ با تشکر

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 4 روز پیش

حداکثر مبلغ قابل پرداخت به مشاور املاک به میزان تعرفه اتحادیه می باشد و دریافت بیش از آن در صورت عدم رضایت طرفین غیر قانونی می باشد. به فرض سوال در صورت دریافت مبلغ بیش از تعرفه اتحادیه بدون رضایت طرفین شما می بایست از طریق اتحادیه املاک نسبت به شکایت اقدام نمایید. به صورت معمول اتحادیه به سرعت به شکایات رسیدگی می نماید. این مورد مدنظر باشد که طرفین موظف می باشند نسبت به پرداخت حق الزحمه مشاور در زمان امضاء مبایعه نامه اقدام نمایند.

پرسش : حسین شاهدی - 5 روز پیش

تعاونی .... 3 سال پیش طی قرارداد داخلی ( بصورت پیش فروش اقساطی )مقرر نمود یک باب آپارتمان را در پروژه سواحل دریاچه مصنوعی چیتگر به کارمندانش واگذار نماید بنده نیز حق امتیاز آپارتمان مذکور را از یکی از کارکندان که از اقوام بود با پرداخت مبلغی قابل توجه(حدوداً 50 میلیون) و طی قولنامه دستی با امضاء چند شاهد خریدم و قرار شد از آن پس تمام واریزی ها را طبق قرارداد اصلی پرداخت نمایم و تا اکنون نیز همین کار را انجام داده ام و به جز حق امتیاز حدوداً 250 میلیون دیگر واریز نموده ام ولی متاسفانه درحال حاضر فروشنده دبه کرده و حاضر نیست آپارتمان را به من واگذار نماید و میگویید برو شکایت کن .تکلیف چیست؟

پرسش : طاهره مهدیان - 1 هفته پیش

در مورد مسوولیت مدیر ساختمان سوال دارم. بیمه آتش سوزی که از مسوولیت های مدیر است به چه صورت است؟ مدیریت ساختمان در چه صورت شامل مسوولیت ها میشود؟ یک ساختمان 8 واحده مدیریتش رسمیت دارد؟ ساختمان 14 واحده چطور؟

پرسش : هنربری - 1 هفته پیش

سلام من یه ملک معامله کردم ومباي نامه تنظیم شد وامضا شده چکها به فروشنده تحویل شد ولی بعد از گذشت کمتر از ۲۴ساعت انصراف روتوسط پیامک به فرو شنده اعلام کردم وتوسط تماس تلفنی صحبت کردم ولی نامبرده قبول نکرد واقدا به برگشت زدن چکم کرد ضمنا هیچگونه وجهی پرداخت نشده لطف کنید اینجانب راراهنمایی کنید تشکر

پرسش : بصیری - 1 هفته پیش

در صورتیکه متراژ مندرج در قولنامه و سند با متراژ واقعی انباری مطابقت نداشته باشد تکلیف حقوق خریدار چیست؟

پرسش : حمیدرضا جلیلی - 1 هفته پیش

من یه خونه به ارزش 140 ملیون از خانوم خریدم تو بنگاه یه قولنامه کد ره گیری نوشته شده 80ملیون نقد پرداخت شده الباقی 20 ملیون تومن هنگامه سند الباقی در تحویل منزل . حالا خانوم من میگه قولنامه صوری چون پولی ردو بدل نشده . ولی با رضایت خودش امضا کرده . حالا تکلیف من چیست . در ضمن قولنامه کد ره گیری چند سال اعتبار داره

پرسش : حسين چاوشي - 1 هفته پیش

سلام من اپارتماني به مبلغ دوميليارد وچهارصد و بيست ميليون تومان فروختم ومشاور املاك اعلام كرد حق كمسيون ١٪‏است ماهر طرف معامله حق كمسيون بيست ميليون تومان داديم ايا مبلغي كه گرفته درست قانوني است ؟

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 1 هفته پیش

باسلام حداکثر تعرفه قانونی برای هر طرف 7,957,000 تومان می باشد و در یافت بیش از آن بدون رضایت طرفین تخلف می باشد. شما می توانید نسبت به شکایت از طریق اتحادیه املاک اقدام نموده تا مبلغ مازاد دریافت شده به شما عودت گردد. اتحادیه معمولا با سرعت مناسبی به موارد رسیدگی می نماید

پرسش : میثم کثیری - 2 هفته پیش

سلام خسته نباشید من یک مغازه در بازار دارم میخوام دکور بزنم میخواستم بدونم ایا رضایت صاحب ملک رو میخواد یانه

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 2 هفته پیش

سوال شما واضحی نیست ایا مغازه اجاره بوده و یا سرقفلی

پرسش : خریدار - 2 هفته پیش

سلام ملکی را با قرار سه پرداخت در زمان مبایعه نویسی، موعد اول قسط و سند زدن خریدم. چه زمانی میتونم کلید رو تحویل بگیرم. متشکر

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 2 هفته پیش

سوال شما واضح نیست. به صورت معمول زمان تحویل مورد بیع در مبایعه نامه ذکر می گردد

پرسش : جعفری - 2 هفته پیش

با سلام کمیسیون در خرید فروش بین خریدار و فروشنده نصف میباشد

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 2 هفته پیش

بله. لطفا از ماشین حساب بالا استفاده نمایید. مبلغ محاسبه شده سهم هر طرف به صورت مجزا می باشد

پرسش : معین - 2 هفته پیش

با عرض سلام و احترام چطور و با چه متن قراردادی میتونم از مشتریانم با در یافت امضا قبل از انجام معامله مبلغ کمیسون بیشتر از تعرفه را توتفق و دریافت کنم؟ ایا امکان دفاع از قرارداد توافق نامه در تعزیرات و اتحادیه وجود دارد؟ با تشکر

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 2 هفته پیش

دریافت مبلغ بیش از تعرفه اتحادیه تخلف می باشد و امکانپذیر نیست.

پرسش : معصومه - 2 هفته پیش

سلام حدود 2 هفته ی پیش خونه ای خرید یم از طریق قولنامه که سندش در رهن بانک میباشد و کد رهگیری هم از مشاور املاک نگرفتیم وای استعلام خلافی از شهرداری وا داره ی دارای هم نگرفتیم برای استعلام به شهرداری رفتم گفتن که باید سند خونه باشه که حدودا یه هفته ی دیگه سند دست ما می‌رسد در ضمن تمامی پول خونه رو به فروشنده پرداخت کردیم ول فروشنده گفت که بابت شهرداری ودارای مقداری پول نزد مشاور املاک گذاشتم که بعد از پرداخت نزد املاک بریم تسویه حساب کنیم لطفا به ما راهنمای کنید که ما باید چه کار کنیم تا از بابت خرید خانه مطمئن شویم با تشکر

پرسش : نگهدار برزگر - 2 هفته پیش

سلام بنده دارای یک ساختمان دو طبقه در شیراز هستم که یک زیر زمین شصت متری هم دارد. علی رغم اینکه شهرداری بیش از نود درصد زیرزمین ها را با گرفتن جریمه به مسکونی تغییر وضعیت داده برای زیر زمین من حکم صادر کرده اند که باید انباری باشد در صورتی که من با صرف هزینه آن را به مسکونی تبدیل نموده ام و رزمنده و آزاده و جانباز هم هستم. اعتراض هم کرده ام که بیفایده بوده است. آیا راهی وجود دارد؟

پرسش : محمد علی صاحب - 2 هفته پیش

ملکی را که در معملات املاک بشماره .... تهران همراه با مبایعه نامه دستی نوشته شد و بامضا رسید. در ماده دو- موضوع و مشخصات تلفن دایر و مشخصات شماره تلفن قید شده. و بامضا رسید. ولی روز بعد. قرداد با کد ره گیری که از طرف املاک چاپ شد متن تلفن دایر و شماره ان را حذف و من متاسفانه امضائ کرده . ایا مضوع را میتوانم پیگر شوم؟

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 2 هفته پیش

به فرض سوال، در صورتی که مبایعه نامه اولیه به صورت صحیح تنظیم شده باشد معتبر بوده و فروشنده مکلف به انجام تمامی تعهدات آن می باشد. در صورت نیاز به پیگیری قضایی می بایست از طریق شورای حل اختلاف محل فروشنده نسبت به ارائه دادخواست اقدام نمود

پرسش : علی - 3 هفته پیش

جناب وکیل آقای عسگری در یکی از پاسخ هایی که نوشته بودید، دیدم فرموده بودید بدون تنظیم قرارداد بیع، امکان تنظیم سند انتقال وجود ندارد و مخاطرات فراوان!! دارد. میشه بفرمایید چه مخاطرات فراوانی!! دارد؟ توضیح حقوقی بفرمایید استفاده کنیم. وکیل دادگستری

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

باسلام، تنها تنظیم سند بدون وجود مبایعه نامه مناسب مخاطرات جدی به همراه دارد. برای نمونه: یکی از طرفین می تواند با استفاده از حق خیارات نسبت به فسخ قرارداد ااقدام نماید در صورتی که در یک مبایعه نامه مناسب این حق اسقاط می گردد. در یک مبایعه نامه مناسب در صورت مستحق للغیر درامدن مبیع تمهیدات مناسبی اندیشیده می شود در صورتی که بدون مبایعه نامه این موارد مقدور نیست

پرسش : سیداحمدحسینی - 3 هفته پیش

با سلام میخواستم زمین را سند بزنم از مادرم خریدم و در حین حال فوت شده و اولین خریدار هستم چه کاری باید بکنم با تشکر

پرسش : عباس - 3 هفته پیش

با سلام ایا با داشتن مبایعه نامه و وکالت بلاعزل میتوان بدون مراجعه فروشنده به محضر سند ملک را بنام زد. ممنون

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

به فرض سوال باداشتن مبایعه نامه و وکالت نامه معتبر امکان پذیر می باشد

پرسش : ملک محمدشاهی - 3 هفته پیش

سلام خسته نباشید بنده بادیعه پسرم بخاطراینکه مردی دیگه ندارم وفرداروزاوره خونه به خونه نشم خونه ای خریدم که الان3سال خونه خریدم هنوزبنگاهی که صاحب ملک هم هست قولنامه خونه رونداده وهرروزیه بهانه درمیاره وهمین کاغذبرایم یه مشکل بزرگ شده

پرسش : علی گودرزی - 3 هفته پیش

ایا بدون مبایعه نامه میتوان در دفتر خانه سند زمین را مسقیم به نام خریدار انتقال بدهیم.با توجه به اینکه تمامی عوارض و مالیاتها پرداخت شده و مفاصا حساب داشته باشیم

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

باسلام. اینکار دارای مخاطرات بسیاری می باشد و اکیدا توصیه می شود نسبت به تهیه مبایعه نامه اقدام نمایید.

پرسش : سید - 3 هفته پیش

ملکی خریداری کردیم و یک سوم مبلغ رو پرداخت کردیم ؛ یک هفته گذشته ولی بنگاه اعلام میکند برای گرفتن کد رهگیری و قفل کردن ملک باید هشتاد درصد پول پرداخت شده باشد. آیا این درست ؟ و تا آن زمان نمیشود کد دریافت کرد؟

پرسش : محمد - 3 هفته پیش

سلام بارعرض خسته نباشی ،ایا ۱۷سال صاحب خانه باشی وتا این مدت هیچکس اداعا مالکیت نکرده بود حالا بعدچند سال ادعا کنند خواستم بدونم چه میشه

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

سوال شما واضح نیست

پرسش : رضا شعبانی - 3 هفته پیش

سلام جهت دریافت سند تک برگی توسط وراث ایا باید همه وراث در دفترخانه حضور داشته باشند یا یکی از وراث کفایت می کند . ضمنا مدارک لازم چیست. دفترخانه باید درمحدود ملک باشد یا خیر . با تشکر

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

منظور شما از دریافت سند تک برگی در دفترخانه واضحی نیست. لطفا دقیقتر توضیح دهید

پرسش : میم الف - 3 هفته پیش

سلام در قراردادی که دستی نوشته شدذکر شده بود که با یک خط تلفن، الان زنگ میزنم میگه چنین خطی موجود نیست. آیا ملک را با خط تلفن خرید نکرده ام؟ و صاحب قبلی آن را فروخته یا ...؟ باتشکر

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

سوال شما واضح نیست. به فرض سوال و قید شدن مورد در مبایعه نامه فروشنده متعهد به تحویل یک خط تلفن می باشد

پرسش : احمدی - 3 هفته پیش

سلام من یه آپارتمان خریدم که دست مستاجر دادم الان دو بار مستاجر عوض کردم بخاطر اینکه واحد کناری من آقا و مجرد می باشد که شبها سر و صدا میکنه و هر نوع خلافی که بگین انجام میده خانواده این آقا هم میگن این پسر ما نیست چند بار هم تذکر دادم ولی فایده نداره چند بار پلیس هم رفته اما انگار کاری نتونسته انجام بده الان مستاجرین من با این شرایط اونجا نمیمونن خواستم بدونم من چطوری میتونم از شر این آقا خلاص بشم؟

پاسخ : احمد عسگری - وکیل پایه یک دادگستری و کارشناس ارشد حقوقی حوزه املاک و زمین - 3 هفته پیش

در صورت ارتکاب اعمال خلاف قانون و یا منافی عفت و یا ایجاد مزاحمت شما می بایست از طریق دادسرای عمومی منطقه خود اقدام به تشکل پرونده قضایی نمایید

پرسش : قبادی تبار - 3 هفته پیش

باسلام و خسته نباشید من هنگام عقد قرداد یک واحد آپارتمان 50متری متوجه اوقافی بودن ملک شدم و به صورت قولنامه ای ثبت شده من درخواست کد رهگیری کردم املاک گفته تا پرداخت تسویه کامل امکان پذیر نیست میخاستم راهنمایی کنید آیا باید تا پایان تسویه صبر کنم؟ و اینکه املاک اوقافی مشکلی برای بنده ایجاد نمیکنه؟ و هزینه کد رهگیری با املاک؟ یا خودمون؟ لطفا راهنمایی کنید

پرسش : سراج الدین نیکنام - 4 هفته پیش

با سلام، من مالک یک واحد آپارتمان در یک ساختمان 10 واحده هستم. تا دوسال قبل مانند سایر واحدها از سیستم موتور خانه برای گرمایش استفاده می کردم. در حال حاضر بیش از دوسال از سیستم پکیج استفاده می نمایم. در گذشته تا زمانی که از موتورخانه استفاده می کردم حق السهم کلیه هزینه ها اعم از شارژ ماهیانه و تعمیرات را تمام و کمال پرداخت نموده ام . لیکن پس از دوسال سایر مالکین مبادرت به تعمیرات اساسی موتور خانه نموده اند و به بنده می گویند هرچند شما کلاً سیستم پکیج داری ولی چون در گذشته مشترک موتورخانه بوده ای لذا موظف هستی حق السهم تعمیرات کنونی سیستم موتورخانه را بپردازی. لطفا به لحاظ حقوقی اینجانب را راهنمایی فرمایید. با تشکر

پرسش : مرتضی کاظمی - 4 هفته پیش

آیا پول واسه سند نگه دارم یا کل پول روبدم مشکلی پیش نمیاد

پرسش : مرتضی کاظمی - 4 هفته پیش

باسلام و عرض ادب یک واحد نوساز هست میخام بخرم مالک مستاجرداردتا برج 4 نود هشت وملک رو میخاد با قولنامه بفروشد وسند ملک هم اردیبهشت آماده میشه. حالا مالک کل مبلغ رو میخاد یعنی پولی واسه سند نمیخاد بمونه درکل پول ملک 310میلیون هست 60 تومن در رهن و250 میخاد آیا میشه با قولنامه کدرهگیری شده اعتمادکرد ممنون میشم جواب بدید

پرسش : علی - 4 هفته پیش

باسلام وادب جسارتا چنانچه طی معامله معاوضه ملک تخلفاتی اشکارازسوی طرف وبنگاه صورت گرفته کماینکه شخص موردنظراز مشاورین خودبنگاه بوده ضمن تخلف کیفری وحق انتقال نداشته به تعهدات عمل نکرده فاقدمدارک مستندولازم واحدماراتحویل وفروخته درصورتیکه پس ازسه سال مبلغ ناچیزی پیشنهادو...خلاصه طبق نظر یک مشاورحقوقی درصورت شکایت توفیق قطعی ولااقل به ارزش روزبیش از۶۰۰میلیون قابل وصول است امامشکل اساسی من وپدرپیر۹۰ساله ام که اون بی وجدانهانیزازان باخبرند عدم بضاعت مالی حتی هزینه های جاری دادرسی ااست وبارهابه کنایه گفتن باکفش اهنی ودست خالی چندسال بدواخرشم هیچ ماخودقانون وقاضی وفلانیم همه جا اشنا وازماو..لذا خواستم بپرسم ایامقدوره حق الزحمه خاتمه کارولودرصدی حدود ده درصد باهرنوع تضمین وقرا ردادرسمی میسروبه هرنحو که مقدوره مارادراحقاق حق پدرپیرم مساعدت فرمایید سه سال قبل به قصد تهیه واحدمناسب برای نگهداری ازاو ملک کلنگی حاصل عمرش را دادم واعتمادبیجابه بنگاهی که ظالم بودنه حکم وبیطرف بادست خودپدرم رااواره وبی سرپناه کردم .باتشکره رک

پرسش : حسن - 4 هفته پیش

با عرض سلام و ادب بنده 2 سال پیش یک واحد 80 متری از یه بنده خدا اجاره کردم که توی بنگاه نوشتیم و ایشون هم امضا کردند ولی الباقی مبلغ رو که میخواستم بدم تا تحویل بگیرم ایشون برای اینکه پول بنگاه رو نده نیومد بنگاه ولی من سهم خودم از پول بنگاه رو کامل داده بودم. چون من توی حالت اجبار بودم مجبور شدم تا با شرایط مذکور خونه رو تحویل بگیرم و الباقی پول رو شخصا به ایشون دادم و تحویل گرفتم. الان بعد دو سال من میخوام پاشم و خونش حسابی مشکل نم زدگی داره و اصلا زیربار نمیره که درست کنه و مستاجر هم واسه همین نمیاد قبول کنه ایشون هم میگه من تا مستاجر نیاد پول ندارم بدم. من هم میگم خونه رو درست کن تا مستاجر بپسنده خلاصه که یه پیر مرد کج فهمی هست که حد نداره به نظر شما من چیکار میتونم بکنم و حداکثر تا 3 ماه دیگه پولم رو میخوام برای مهاجرت ممنون میشم اگر من رو راهنمایی بفرمایید

پرسش : طاهایی - 4 هفته پیش

من یه منزل مسکونی قرار داد بستم و مستاجر هم خودم پیدا کردم و فقط قرار داد در بنگاه نوشته شد آیا بنگاه نفری دویست هزار تومن کمیسیون درست گرفته قرار داد بدون کد رهگیری و پول پیش پنج میلیون تومن و مبلغ اجاره یک میلیون و پنجاه هزار تومن و مدت اجاره هفت ماهه نوشته شده میخواستم بدونم این کمیسیون درسته ممنون میشم

پرسش : سعدي - 1 ماه پیش

با سلام من يك واحد آپارتمان را كه اكنون در مرحله نازك كاري هست و حدود 6 ماه ديگر تحويل ميشود را ميخواهم پيش خريد كنم آياتنظيم يك قرارداد و محضري كردن قرارداد مناسب هست يا خير؟ و اگر راه بهتري را مدنظر داريد لطفا راهنمايي بفرمائيد. با تشكر

پرسش : صادق موسوی - 1 ماه پیش

با سلام بنده ملکی در لاهیجان دارم که در صورتمجلس با واحد های کناری مشاعاتی دارد ولی در کنار منزلم انباری اختصاصی دارم که مشاعاتش کلا با منزل خودم است در صورتمجلس نیز در قسمت اختصاصی ذکر شده نه مشاع حال قصد تجاری کردنش را دارم راه حل لطفا