به ملکانا خوش آمدید!
قیمت: توافقی قیمت: توافقی
قیمت متری: توافقی

فروش آپارتمان مسکونی

125 متری

3 اتاق خواب

4 سال ساخت

کد: 848824

منطقه: سرسبز

محدوده: میدان رسالت خیابان هنگام

پارکینگ | انباری | آسانسور | بالکن | کولر | شوفاژ | پکیج

طبقه: 2

3 طبقه - 1 واحدی

نما: سنگ

جهت بنا: شرقی

آشپزخانه: MDF

کف پوش: سنگ

سرویس بهداشتی: ایرانی و فرنگی

نوع سند: شخصی

تاریخ به روز رسانی ملک: بیشتر از یک ماه

آپارتمان های مشابه :

توافقی
شمس آباد خیابان لاهیجانی
125 متری | 3 اتاق | نوساز
بازدید حضوری
کد ملک: 756144
متری توافقی
توافقی
نارمک خیابان سامان
125 متری | 3 اتاق | 7سال ساخت
بازدید حضوری
کد ملک: 431314
متری توافقی
توافقی
نارمک خیابان سامان
123 متری | 3 اتاق | نوساز
بازدید حضوری
کد ملک: 446603
متری توافقی
توافقی
نارمک نرسیده به چهارراه فرجام
137 متری | 3 اتاق | نوساز
بازدید حضوری
کد ملک: 620193
متری توافقی
زمانی که نام شهر تهران به گوشتان می خورد یاد چه چیزی می افتید؟ یاد شلوغی تهران؟ یاد آلودگی زیاد شهر تهران؟ یاد گران بودن برخی از محلات تهران؟ شاید هم برخی یاد مراکز خرید و تفریحی تهران می افتند. همه این موارد که گفته شد از ویژگی ها و معضلات تهران به حساب می آید ولی بیشترین چیزی که در اولین فرصت در ذهن همه ایجاد می شود شلوغی بیش از اندازه شهر تهران است که سبب می شود این شهر به عنوان یکی از پر سر و صداترین شهرهای تهران محسوب شود. این شلوغی شاید برای اهالی تهران تکراری و عادی شده باشد ولی افراد بسیاری از این وضعیت و شرایط ناراضی می باشند. بعد از مشکل شلوغی می توان به آلودگی صوتی و آلودگی هوا اشاره نمود که به دلیل آن که باد غالب در شهر تهران از سمت غرب به شرق است به همین دلیل محلات شرق تهران نسبت به محلات غرب تهران دارای آلودگی بیشتر می باشد و پس از این مشکلات بهتر است به سراغ خطر زلزله برویم. همانطور که میدانید شهر تهران به دلیل قرارگیری بر روی گسل های متعددی نظیر گسل شمال تهران و گسل جنوب تهران (ری) از نظر خطر زلزله در وضعیت ناگواری به سر می برد و به همین دلیل باید مراقب ساخت و ساز و همچنین تعریض معابر خود باشیم. یکی از مسائلی که در این مورد بسیار مهم است تهران گذشته است، تهرانی که با وجود آب و هوای کوهستانی و تمیز، وجود باغ های میوه بزرگ، جوی های آب روان توجه بسیاری را به خود جلب نموده و در واقع می توان گفت که همین خاطرات سبب ماندن افراد بسیاری در محله شده است. اگر از قدیمی ها بپرسید تنها خاطراتی از آن زمان برایتان تعریف میکنند و در زمان حاضر تهران را اصلا نمی پسندند ولی خالی از لطف است که بگوییم تهران به طور کلی تغییر کرده و دیگر محلاتی به آن زیبایی وجود ندارد بلکه درست آن است که برخی از محلات قدیمیهنوز آرامش تهران قدیم رادر خود حفظ نموده است اشاره نماییم. این محلات بیشتر در جنوب تهران قرار دارند ولی با وجود ترافیک زیاد در محله نمیتوان به زیبایی های قدیمیشان توجه نماییم. محلاتی که زمانی از کنار آن ها عبور میدکنیم هنوز هم پنجره های منازل به صورت چوبی و بدون قفل می باشد، باغ هایی که با وجود ساختمان های بلند اطرافش باز هم کوتاهی دیوارها و بلندی درختان سر به فلک کشیده اش به دنبال نگاه یک فرد پیاده یا سواره می گردد. بله درست است که ما از تهران قدیم صحبت می کنیم ولی باز هم میتوان نشانه هایی در دل برخی از محلات پیدا نمود. یکی ازاین محلات قدیمی محله نارمک و به طوردقیق تر محله سرسبز تهران است. این محله به عنوان محله ای کوچک در دل محله نارمک قرار دارد و دارای دسترسی های مناسبی است.
محله سرسبز
همانطور که می دانید محله نارمک در قدیم به عنوان یکی از محلات قدیمی تهران محسوب می شده و به نام ده نارمک معروف بوده و جزء منطقه شمیرانات محسوب می شده است ولی درباره تاریخچه محله سرسبز اطلاعاتی ذکر نشده و به دلیل نزدیکی این محله به محله نارمک باید به شواهد به دست آمده از تاریخچه نارمک استدلال نمود. در واقع محله نارمک تهران در قدیم دارای 100 میدان سرسبز بوده و میدان مرکزی آن میدان هفت حوض یا میدان نبوت است که در بالای میدان نبوت محله سرسبز قرار دارد. این محله در گذشته به عنوان یکی از محلات خوش آب و هوا و کوهستانی تهران بوده است و به عنوان دهکده ای زیبا و دارای سکنه مکان مناسبی برای زندگی می باشد به همین دلیل در اوایل چیزی حدود 100 سکنه را درون خود جای داده بود. این محله بر سر راه قوچک و لواسان قرار داشته و به همین دلیل آبادانی این محله در مدت زمان کوتاهی رخ داده و تبدیل به یکی از محلات امروزی تهران شده است. آب آشامیدنی اهالی محله سرسبز در قدیم از طریق آب قنات تامین می گردید.محله نارمک یکی از قدیمیترین محلات تهران قرار دارد که به دلیل وجود باغ های انار خوشمزه و آبدار به انار نارمک مشهور شده و نام محله نارمک از این کلمه آمده است. در محله نارمک و همین طور محله تهرانپارس در دهه 20 توسط مهندسان فرانسوی ساخت و سازهایی شروع شد و به همین دلیل این محله به آبادانی محله سرسبز هم کمک شایانی نموده است. این محله به دلیل آن که جزء محلات قدیمی و تاریخی تهران محسوب می شود دارای اهالی متدین و دین داری بوده و همین امر سبب شده است که در ایام عزاداری و بخصوص در محرم تکایا و حسینیه های بسیاری در سراسر این محلات برپا می شود.
دسترسی این محله از سمت شمال به بلوار دلاوران، از سمت جنوب به بزرگراه رسالت، از سمت غرب به خیابان هنگام واز سمت شرق به خیابان حیدر خانی و بزرگراه باقری محدود می گردد. در واقع می توان گفت که این محله در منطقه 8 شهر تهران و جزء محلات شرقی تهران به محسوب می شود.
همانطور که دسترسی به مترو در این محله بسیار عالی است از نظر دسترسی به اتوبوس و تاکسی در وضعیت مناسبی به سر می برد و در واقع می توان گفت که محله سرسبز به عنوان یکی از محلات شرقی تهران می تواند به محلات غربی هم دسترسی پیدا نمود. خوشبختانه وجود سامانه اتوبوسرانی تندرو سبب افزایش دسترسی به محلات دیگر نقاط تهران می گردد. خوشبختانه علاوه بر دسترسی به اتوبوس می توان به تاکسی هم به راحتی دسترسی داشته باشید.
پمپ بنزین به عنوان یکی از ارکان اصلی هر محله ای شناخته می شود ولی به دلیل آن که مکان یابی آن بسیار سخت می باشد ولی نمی توان در هر محله پمپ بنزین پیدا نمود. در واقع می توان گفت که در محله سرسبز تهران وجود دو پمپ بنزین یکی در نزدیکی بزرگراه رسالت و دیگری جایگاه اختصاصی 157 در نزدیکی محله بسیار عالی است.
خوشبختانه در محله شرق تهران دسترسی به مترو بسیار مناسب بوده و می توان گفت که در وضعیت مناسبی به سر می برد. در واقع در محله سرسبز وجود مترو سرسبز در خود محله به عنوان مهمترین حسن محله شناخته شده است. از جمله مهمترین ایستگاه های مترو در نزدیکی این محله ایستگاه مترو دانشگاه علم و صنعت تهران است.
مراکز خرید محله سرسبز تهران خوشبختانه در نزدیکی محله سرسبز وجود مغازه های مختلف و مراکز خرید مختلف به عنوان یک مرکز تجاری مهم در نزدیکی محله سرسبز شناخته شده است. بیشتر مراکز خرید در منطقه 8 تهران در محله میدان نبوت تهران و راسته خیابان آیت استقرار دارد. بوستان ها و مراکزگردشی و تفریحی همانطور که گفته شد در این منطقه 100 میدان سرسبز وجود دارد که سبب افزایش میزان سرانه فضای سبز در منطقه 8 تهران می گردد. همچنین در این محله فضاهای سبز دیگری به جز میادین در محله سرسبز وجود دارد. در درون محله سرسبز مراکز گردشی و تفریحی وجود ندارد بلکه می توان به مراکز ورزشی در اطراف محله سرسبز مراجعه نمایید.