دیگر زمان این گذشته که در خانه های بزرگ و ویلایی زندگی کنیم، دلیل خرید آپارتمان کمی به هزینه های خرید این مدل خانه های ویلایی برمی گردد و همین طور می توان مسائلی مانند امنیت بیشتر در خانه های آپارتمانی و پرمشغله بودن زندگی امروز را مزید بر علت دانست. از این رو روز به روز بر تعداد خانه های آپارتمانی افزوده می شود و خرید آپارتمان به نسبت خانه های ویلایی بیشتر می شود. البته دلایل متعددی برای خرید آپارتمان وجود دارد که ممکن است هم بالاجبار افراد را به این سمت ببرد و هم طبق علاقه بتوان این انتخاب را داشت. حجم خرید آپارتمان بین افرادی که زن و شوهر کارمند هستند بالاتر است؛ زیرا باعث می شود که برای ماندن بچه هایشان در خانه احساس امنیت بیشتری داشته باشند و بهتر بتوانند آن را مدیریت کنند. همچنین خالی ماندن خانه در آپارتمان ها، کمتر امنیت آن را تهدید می کند زیرا همسایگان به صورت غیرمستقیم در حال مراقبت از خانه ی آنها هستند.

خرید مسکن یک مسئله ی مهم است زیرا آرامش فرد و خانواده در گرو انتخابی خوب است. از این رو بهتر است برای خرید آپارتمان یک سری نکات را مد نظر قرار داد تا بتوانید زندگی بهتری را در آپارتمان خود تجربه کنید.

خرید آپارتمان

خرید آپارتمان

نکاتی که هنگام انتخاب و خرید آپارتمان باید در نظر بگیرید

شما قطعاً بیشترین هزینه را برای مسکن خود باید پرداخت کنید و با توجه به اهمیتی که مسکن دارد باید بسیار هوشمندانه و با دقت انتخاب کنید. از این رو باید به موارد زیر دقت بیشتری داشته باشید.

 • اولین موضوع برای خرید آپارتمان، هزینه ای است که باید پرداخت کنید. باید دقت داشته باشید که تمام هزینه را برای قیمت آپارتمان در نظر نگیرید زیرا یک سری هزینه های دیگر مانند هزینه ی انتقال سند، دفتر ثبت اسناد، کمیسیون املاک و … نیز باید پرداخت کنید.
 • قبل از امضای قرارداد حتماً ماده ها و تبصره های متن قرارداد را با دقت بخوانید تا جلوی مشکلات احتمالی را بگیرید. همچنین از اصل بودن مدارک و مورد اطمینان بودن اسناد مطمئن شوید.
 • بررسی کنید که چه مواردی برای پایدار سازی و مقاومت سازه در نظر گرفته شده است در این صورت نگران حوادث طبیعی و آسیب به ساختمان نخواهید بود.
 • بهتر است برای خرید آپارتمان تعداد واحدهای آن را بررسی کنید. اگر آپارتمان واحدهای کمی داشته باشد مدیریت آن چندان به درستی صورت نمی گیرد و اگر تعداد واحدها از حدی زیادتر باشد ممکن است طبقات و راهروها اکثر اوقات شلوغ به نظر برسد. علاوه بر این تعداد واحدهای هر طبقه را نیز در نظر بگیرید، هر چه واحدهای هر طبقه کمتر باشند آرامش بیشتری خواهید داشت.
 • سیستم سرمایش و گرمایش را در هنگام خرید آپارتمان بررسی کنید و در مورد آن سؤالات لازم را بپرسید، داشتن بهترین خانه بدون سیستم سرمایش و گرمایش مناسب نمی تواند برایتان مکانی دلنشین باشد.
 • نمای ساختمان اولین جایی است که به چشم می آید و زیبا بودن آن مهم است، از این رو بهتر است نمای آپارتمان را نیز در نظر بگیرید.
 • هنگام خرید آپارتمان راهروها و ورودی ها را بررسی کنید، قطعاً در زمانی که در آنجا سکونت می کنید بارها ممکن است نیاز به جابجایی وسایلی بزرگ داشته باشید؛ از این رو باید فضای کافی برای رفت و آمد در راهروها و راه پله ها وجود داشته باشد تا مشکلی برای جابجایی وسایلتان نداشته باشید.
 • اگر برای خرید آپارتمان یک محله ی شلوغ را انتخاب کرده اید، بهتر است برای کاهش ورود صدا به درون ساختمان از سیستم های ضد صورت و پنجره های دو جداره با امکانات مناسب استفاده شده باشد.
 • آشپزخانه یکی از مکان هایی است دارای اهمیت ویژه ای در خانه است. بهتر است روی بزرگ بودن آشپزخانه تان حساسیت نشان دهید، شما زمان زیادی را در این مکان می گذرانید و بیشتر کارهای خانم خانه در این مکان صورت می گیرد؛ پس مکانی مهم است که باید استانداردهای لازم را داشته باشد.
 • داشتن مکان های اضافه مانند تراس، انباری و … می تواند فضاهایی را برای شما به وجود آورد که راحت تر زندگی کنید و از به هم ریختگی خانه جلوگیری می کند.
 • به پارکینگ نیز در هنگام خرید آپارتمان توجه کنید نظم و ایمن بودن پارکینگ اهمیت زیادی دارد و بهتر است که درب آن به صورت اتوماتیک و با ریموت باز و بسته شود.
 • برای خرید آپارتمان سعی کنید از همسایگان نیز یک نظر سنجی در مورد عملکرد مدیران، نظم و انضباط، ساعت های خاموشی، مبلغ شارژ و …
خرید آپارتمان

خرید آپارتمان

مشاورین املاک می توانند به شما کمک کنند تا بهترین گزینه را به نسبت هزینه ای که می خواهید برای خرید آپارتمان پرداخت کنید، پیدا کرده و از بین موارد متنوعی که وجود دارد آپارتمانی خوب را انتخاب کنید. مشاور املاک معتبر در خریدی اصولی و مطمئن به شما کمک شایانی خواهد کرد.