شاید فروش مسکن در تهران این روز ها با رکود همراه باشد، اما همیشه تقاضا برای خرید وجود دارد. اما به راستی این رکود ناشی از چه عواملی می شود؟ و چه شرایطی برای فروش مسکن در تهران نیاز است، تا بتوان بازار مسکن را از این حالت خارج کرد؟ باید عنوان شود که سال هاست به دلیل رشد جمعیت و مهاجرت بی رویه به سوی تهران، بازار مسکن دچار کمبود هایی شده است. عدم وجود زمین کافی برای جمعیتی بیش از ۱۵ میلیون نفر باعث شده است، که ساختمان سازی به شکل انبوه صورت گیرد.

عوامل موثر بر فروش مسکن در تهران

I. بسیار دیده شده است که خانه هایی با متراژ کم، بسیار گران تر از خانه هایی با متراژ بیشتر هستند. اما این تناقض چگونه ممکن است؟ چگونه فروش مسکن در تهران منجر به اجاره نشینی برخی از مالکان می شود؟ در جواب این سوالات باید عنوان کرد که نوسانات شدید ارز، بالا رفتن روزانه تورم و کمبود مسکن باعث شده است، که بسیاری از مالکان از فروش مسکن خود سرباز زده و ترجیح دهند در هر وضعیتی که به سر می برند، در همان حالت بمانند. این نکته از رفتار آن ها استنباط می شود، که نوعی ترس در میان مالکان وجود دارد، که مانع از فروش مسکن در تهران می شود و آن هم این است که هر مالک می ترسد با فروش خانه خود، دیگر نتواند صاحب خانه ای با شرایط سابق شود. نوسانات شدید قیمتی در هر کشوری، موجب رکود اقتصادی می شود. این رکود نه تنها بر بازار خرید و فروش مسکن تاثیر گذاشته است، بلکه حتی در میزان رهن و اجاره مسکن نیز دخیل است. این آشفتگی در بازار مسکن تا اندازه ای است که طبق گزارش بانک مرکزی، در یک سال اخیر شاهد تورم ۸/۳۴ درصدی بوده ایم. این روند افزایش قیمت باعث شده است که بسیاری از اجاره نشین ها نتوانند در خانه هایی که سابقا ساکن بوده اند، بمانند.
II. در مبحث قیمت و فروش مسکن در تهران علاوه بر خود خانه و امکاناتی که دارد، موقعیت مکانی و محیطی که در آن قرار گرفته است، نیز بر قیمت مسکن تاثیر دارد. خانه هایی که در مناطق تجاری، نزدیک بیمارستان ها، پارک ها و یا سازمان های بزرگ قرار گرفته اند، اغلب به دلیل داشتن خواهان بیشتر، دارای قیمت بالاتری نیز هستند.
III. وجود مشاوران املاک و دلالانی که به دنبال کمیسیون بیشتر هستند نیز، بر قیمت مسکن بی تاثیر نیست. دلالان خود با خرید خانه های ارزان قیمت و فروش بالاتر آن ها، باعث ایجاد بی ثابتی در بازار مسکن شده اند. همچنین بنگاه هایی که فروش مسکن را بیشتر از قیمت واقعی آن اعلام می کنند، تا بتوانند کمیسیون بیشتری دریافت کنند، یکی از دلایل رکود فروش مسکن در تهران می باشد. از این رو کمک گرفتن از مشاوران زبده ای که دارای سابقه ای درخشان در این زمینه می باشند، مانند داشتن امیدی هر چند کم، برای خانه دار شدن است.

فروش مسکن

فروش مسکن

فروش مسکن در تهران و راه های خرید آن

خرید خانه در تهران به یکی از معضلات خانواده ها تبدیل شده است. بالا بودن قیمت و متراژ کم برای خانواده های بیش از دارای یک فرزند، باعث می شود که آن ها مجبور به اجاره و یا خرید خانه ای در حاشیه شهر و یا دور تر از محل کار خود شوند. اما به راستی راه حل این موضوع چیست؟ چگونه می توان خانه دارد شد؟ بسیاری از مالکان به دلیل بالا بودن ساخت و ساز، اقدام به پیش فروش واحد های آپارتمانی خود می کنند. این کار نه تنها به مالکان برای پیشبرد کارشان کمک می کند، بلکه با قیمت کمتری می تواند خانواده ها را صاحب خانه کرده و آن ها را از مستاجر بودن رهایی دهد. فروش مسکن در تهران به صورت اقساط بلند مدت یکی دیگر از راه های خانه دار شدن می باشد. برخی از مالکان برای ساخت خانه های خود، مجبور به دریافت وام های بلند مدت با اقساط معقولی هستند. این گونه از خانه ها فرصت های نابی برای خرید خانه به شمار می روند. زیرا مقدار زیادی از ملغ خانه به صورت اقساط بوده و نیاز به پرداخت آنی نیست. بنابراین اگر شما دارای درآمدی در حد متوسط هستید و از پس اقساط بر می آیید، می توانید صاحب یکی از آن خانه ها شوید.

قوانین فروش مسکن در تهران

خرید و فروش ملک دارای قوانینی است که دست کلاهبرداران در این زمینه را کوتاه می کند. وجود وکلای ملکی مانند سدی در برابر بی قانونی ها می باشد. فروش خانه های وقفی و یا فروش خانه های اجاره ای یکی از چند ده جرمی است، که متخلفان آن ها را انجام می دهند. بنابراین اگر شما قصد خرید و یا فروش مسکن در تهران را دارید، حتما از وکلای ملکی استفاده نموده تا در مواقع نیاز بتوانید از حقوق خود دفاع کنید. این توصیه به همه افراد داده می شود، مخصوصا برای اشخاصی که برای اولین بار است که تجربه خرید و یا فروش مسکن را دارند.

فروش مسکن

فروش مسکن