محمد اسلامی به عنوان وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به این که مهم ترین هدف دولت در حال حاضر تکمیل مسکن های مهری است که نیمه تمام رها شده اند، اذعان نمود: از دیگر هدف ها، تقویت کانال های ارتباطی و حمل و نقل های جاده ای است. وی از ایجاد نظامی عادلانه و پایدار برای توجه به پرسنل راهداری خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی پس از بازدید از ایستگاه راهداری زمستانی استان البرز، گفت: کار راهداران کار بسیار سخت و دشواری است. وی اذعان نمود: افراد فعال در راهداری ها انسان هایی هستند که کارشان را با عشق انجام می دهند. وی باتأکید بر این که برخی مشاغل با عشق گره خورده اند گفت: راهداری نیز یکی از همین مشاغل سخت و پرمشقتی است که کارمندانش با ایمان و علاقه به ایفای نقش می پردازند.

این مقام مسئول افزود: راهدار ها در راستای ایمن سازی جاده ها و کمک به مردم تلاش می کنند. وی با اشاره به اتفاقی که طی روز های اخیر در کردستان اتفاق افتاد اذعان نمود: فعالیتی که راهداران در این حادثه انجام دادند واقعا تحسین برانگیز است. اسلامی ضمن این که کمال تشکر را از افراد فعال در راهداری ها به عمل آورد افزود: خود را موظف می دانیم به این قشر رسیدگی کنیم و نیاز هایشان را برآورده سازیم.

ایشان روز راهدار را به تمام عزیزانی که عاشقانه مشغول به این فعالیت دشوار هستند تبریک گفت و اذعان نمود: برآنیم با همکاری رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل، نظامی عادلانه و پایدار برای توجه به این قشر فهیم و زحمت کش ارائه نماییم.

وزیر راه و شهرسازی این طور ادامه داد: یکی از برنامه هایی که با جدیت در راستای اجرایش گام خواهیم برداشت، مجهز کردن سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است. ایشان ادامه دادند: ماشین آلات جدیدی را در اختیار این سازمان قرار خواهیم داد. به گفته اسلامی، تشکیل راهدارخانه ها از برنامه منظم و دقیقی حکایت دارد که در نهایت منجر به تقویت راهداری ها می شود ضمن این که برنامه ای پایدار است و تداوم خواهد داشت.

مهم ترین اولویت دولت مسکن مهر است

ایشان در ادامه صحبت هایشان نام مسکن مهر را به میان آوردند و تصریح نمودند: اتمام واحد های باقی مانده مسکن مهر مهم ترین اولویت دولت است که با مشارکت های مردم تکمیل و تحویل داده خواهد شد.

وی ضمن اشاره به این که کمبود نقدینگی یکی از مشکلاتی است که در بسیاری از حوزه ها وجود دارد اظهار داشت: با این حال هر کدام از پروژه های مسکن مهر با مشکلاتی دست به گریبانند.

وی جزئیات مشکلات مسکن مهر را جزئی تر تشریح نمود و این طور گفت: این مشکلات ممکن است حقوقی بوده، قراردادی باشند و یا مرتبط با خود شرکت قلمداد گردند. ایشان تصریح کردند: با این حال برای همه مشکلات، تصمیمات جدی اتخاذ خواهیم کرد و راهکار های مناسبی خواهیم اندیشید.

وی ضمن اشاره به این که پروژه مسکن مهر برای مدتی متوقف بوده است گفت: این دوره توقف رو به پایان است و تکمیل واحد ها مجددا از سر گرفته خواهد شد. به گفته اسلامی تعداد واحد های مسکونی مهر ساخته شده به ۲۶۰ هزار واحد می رسد، که فاقد برخی تجهیزات مانند برق و گاز هستند. علاوه بر این برخی دیگر از واحد ها از نظر ساختمانی تکمیل نشده اند.

اسلامی افزود: هر مسکن مهر مشکل متفاوتی دارد که برای رفع آن ها تدابیر مناسب و ویژه ای در نظر گرفته شده است.

  • منبع خبر : اقتصاد نیوز