خرید و فروش ملک

شاید شرایط اقتصادی به گونه‌ای باشد که کمتر کسی اقدام به خرید و فروش ملک کند چرا که علاوه بر قیمت‌هایی که امروزه جزء قیمت‌های بسیار بالا محسوب می‌شوند، شرایط نیز به گونه‌ای شده است که بسیاری از افراد در صدد کلاهبرداری از سایرین هستند.

در واقع با توجه به اینکه هیچگونه کنترلی بر قیمت مسکن وجود ندارد اینگونه پیش‌بینی می‌شود که در سال آینده قیمت نیز همینطور رو به افزایش باشد. اما مسئولین اینگونه بیان کرده‌اند که در سال جاری قیمت‌ها نه تنها افزایش نمی‌یابند بلکه با کاهش قدرت خرید مردم به طور نسبی کاهش خواهد یافت و در نهایت به یک ثبات نسبی خواهد رسید. در این شرایط اگر قد خرید و یا فروش یک ملک را دارید می‌تواند از مشاوره حقوقی ملکی استفاده کنید.

آشنایی با مشاوره حقوقی ملکی 2

همانطور که گفته شد در این میان برخی از افراد نیز هستند که تحت عنوان مشاوره حقوقی ملکی می‌توانند خرید و فروش ملک شما را کنترل کنند و نکاتی که باید بدانید را به شما گوشزد کنند. مشاوره حقوقی ملکی معمولاً زمانی انجام می‌شود که یک معامله به خوبی و درستی پیش نمی‌رود و مشکلات بسیاری در زمینه‌های مختلف بین دو طرف خرید و فروش پیش می‌آید. این مشکلات معمولاً بر اساس عوامل بسیاری پدید می‌آیند که از سری آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جعل سندهای مختلف

باطل کردن قرارداد

فروش ملک‌های مشاعی

تفکیک ملک‌ها

تعدیل قیمت‌هایی مانند اجاره و …

شاید تمامی کسانیکه اقدام به خرید و فروش مسکن می‌کنند با این مشکلات رو به رو نشوند اما دقت داشته باشید که ممکن است این مسکلات برای هر فردی پیش بیایند و به همین جهت نیز گرفتن هرگونه توصیه‌ای در زمینه ملکی از مشاوره حقوقی ملکی می‌تواند بسیار مفید باشد.

دقت داشته باشید که اغلب مشکلاتی که ذکر شد به راحتی حل نمی‌شوند و ممکن است که شما مدت زمان زیادی را درگیر این مشکلات باشد. مشاوره حقوقی ملکی نه تنها اقدام به حل مشکلات شما خواهد کرد بلکه راهنمایی‌هایی را در این زمینه خواهد کرد که بسیار برای شما مفید و کمک کننده هستند و این امر به نوبه خود باعث می‌شود تا شما دیگر درگیر مسائل اینچنینی نباشید.

اما ممکن است که شما حتی به مشاوره حقوقی ملکی نیز اعتماد نداشته باشید چرا که معلوم نیست که این فرد می‌تواند فرد قابل اعتماد برای شما باشد یا خیر. در این صورت می‌توانید از مشاوره رایگان آن استفاده کنید و پس از اینکه درباره قوانین مختلف از آن‌ها کمک گرفتید تمامی اصول و قوانین مورد استفاده در دعاوی ملکی را از یک وکیل حاذق بپرسید.

معرفی ویژگی‌های مشاور املاک تهران 1

موضع قانون در مشاوره حقوقی ملکی و دعاوی ملکی چیست؟

جالب است بدانید که در قوانین جمهوری اسلامی معمولاً اموال به دو دسته تقسیم می‌شوند که به آن‌ها منقول و غیرمنقول گفته می‌شود. املاک ملکی در واقع جزء دسته اموال غیرمنقول حساب می‌شوند. شاید دعاوی ملکی شامل تمامی نکاتی می‌شود که مربوط به مشکلات مربوط به ملک است اما دقت داشته باشید که همیشه پای خرید در میان نیست و گاهی هم ممکن است که فروش نیز دچار مشکل شود پس بهتر است که پیش از خرید به یک مشاوره حقوقی ملکی مراجعه کنید.

در واقع با وضع قوانین جدید ممکن است که مشکلاتی که بر سر این اموال غیرمنقول پدید می‌آیند به تنهایی قابل حل نباشند و نیاز باشد که شما تمامی مشکلات خود را با یک مشاوره حقوقی ملکی در میان بگذارید. معمولاً این افراد تجربه و تبحر کافی در این زمینه را دارند و می‌توانند برای حل مشکلات شما بسیار موثر باشند.

در واقع شما با کمک گرفتن از یک مشاوره حقوقی ملکی می‌توانید خرید و فروش ملک خود را به نوعی بیمه کنید و تمامی مشکلاتی که ممکن است خواسته یا ناخواسته پیش رویتان قرار بگیرد را پیش‌بینی کنید. علاوه براین پیش از عقد یک قرارداد اینکه بتوانید از وکلای مختلف درباره موضع مورد نظر نظر خواهی کنید در نهایت باعث می شود تا بتوانید یک انتخاب درست داشته باشید و امکان پشیمانی نیز کمتر میشود.

مشاوره حقوقی ملکی در واقع کسی است که در زمینه‌های مختلف ملکی به شما کمک می‌کند و باعث می‌شود تا شما بتوانید موارد مختلفی را پیش از خرید بررسی کنید که در صورت عدم حضور مشاور به آن‌ها فکر هم نمی‌کردید. پس از این بخش مشکلات شما به یک وکیل تخصصی املاک ارجاع داده می‌شود که این عنوان نیز در تمامی فرهنگ‌ها شناخته شده است و شما می‌توانید توسط این فرد تمامی مشکلات ملکی خود را حل کنید. مشاوره حقوقی ملکی در واقع به نوعی نماینده ملک و املاک در دادگاه‌ها به حساب می‌آیند و وظیفه دارند تا نگذارند هر فردی به دخل و تصرف در ملک و املاک شما بپردازد.