خرید آپارتمان در تهران

خبرگزاری‌های مختلفی هم اکنون در زمینه مسکن فعالیت می‌کنند که همگی هم بر یک عقیده‌اند و آن هم این است که خرید آپارتمان در تهران را متوقف کنید تا ارزان شود.

با توجه به مشکلاتی که هم اکنون در زمینه مسکن به وجود آمده است، از مهم ترین نکاتی که در زمینه خرید و فروش آپارتمان می توان به آن اشاره کرد این است که منبع تمامی تغییراتی که در زمینه مسکن به وجود می آید پایتخت است و اگر تغییرات مثبتی در این زمینه دیده شود به طور حتم می توان گفت که اتفاقات بهتری هم در شهرهای دیگر افتاد.

اقتصاد آنلاین اما اینطور می گوید که محمد اسلامی در نهایت اتفاقاتی که در زمینه مسکن و خرید آپارتمان در تهران افتاده است می گوید که در تهران هم قیمت ها افزایش پیدا نکرده اند و تنها بازگشت داشته اند که این امر به نوبه خود ناشی از تاثیرات سراسری است.

وی همچنین اینطور می گوید که نوساناتی که در بازار مسکن در ماه های اخیر ایجاد شده است، تابع عرضه و تقاضا نیست بلکه نیازمند تحلیل هایی است که به صورت هدفمند در این زمینه انجام شوند تا ببینیم که دلیل افزایش قیمت و کاهش خرید آپارتمان در تهران و خانه چه بوده است تا بتوان آنها را حل کرد.

وی همچنین اینطور می گوید که بخش اعظمی از معامله هایی که در زمینه خرید آپارتمان در تهران انجام شده است سوداگری بوده است و حتی کسانی که میخواستند ارزش پول خود را نیز حفظ کنند آن را به ملک تبدیل کرده اند. قیمت مسکن در سال گذشته بیش از ۱۰۰ درصد افزایش داشته است که برای بسیاری از افراد نگران کننده بوده است.

افزایش قیمت مسکن

نظر وزیر راه در مورد خرید آپارتمان در تهران

وزیر راه هم در زمینه خرید آپارتمان در تهران و همچنین خانه های دیگر نظراتی داشته است که جالب است بدانید. وی اینطور می گوید که مهم ترین نکته در خرید آپارتمان در تهران متراژ خانه است. پروانه هایی که نشان از انجام معامله ها دارند نشان می دهند که معاملات ملکی برای آپارتمان و املاک بالای ۱۴۰ یا ۱۵۰ متر بسیار کاهش یافته است و بخش عمده تقاضای جامعه برای خانه های زیر ۱۰۰ متر است.

اسلامی هم در این زمینه اینطور می گوید که چاره ی مبارزه با افزایش قیمت نخریدن است. اگر افرادی که میخواهند اقدام به خرید آپارتمان در تهران کنند از خریدن خودداری کنند در نهایت خواهند دید که این رشد قیمت های حباب گونه نیز از بین خواهد رفت. وی اینطور می گوید که در نهایت راه حل این است که افراد بتوانند تحمل کنند و نخرند تا این امر تاثیر خود را بر بازار مسکن نشان دهد. زمانی که اغلب معامله ها به رکود برسد شاهد توقف رشد قیمت ها خواهیم بود و همین افت به نوبه خود کمک خواهد کرد که فضایی که هم اکنون در زمینه مسکن ایجاد شده است آرام شود.

اسلامی همچنین اینطور می گوید که برنامه هایی که قرار است اجرا شود بسیار مهم تر هستند. قشری که هم اکنون نیازمند مسکن هستند به طور حتم به کمک و مساعدت دولت نیاز دارند و برنامه ای باید به صورت جدی در این زمینه شروع شود.

البته افزایش نظارت ها هم در این زمینه بی تاثیر نخواهد بود چرا که هم اکنون کاهش نظارت باعث می شود تا عده ای به خود اجازه دهند که در این زمینه هر قیمتی که میخواهند را ارائه دهند و اقدام به کلاهبرداری کنند.

وضعیت خرید مسکن این روزها چگونه است 3

بیشترین حجم مشکلات برای خرید آپارتمان در تهران است!

اسلامی همچنین در این زمینه اینطور می گوید که بیشترین حجم مشکلات مسکن در تهران است و تعداد بسیاری از این مشکلات هم مربوط به خرید آپارتمان هستند. در این زمینه وزارت راه و شهرسازی مجددا اقدام به ساخت مسکن مهر کرده است که هنوز هم بیش از ۵۵ هزار واحد آن تکمیل نشده است اما ساخت ۶۰ هزار واحد مسکونی آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی همچنین در این زمینه اینطور می گوید که اتصال متروی هشتگرد از دیگر برنامه هایی است که باید در راس کار قرار بگیرد چرا که راه اندازی این مترو در نهایت به ساکنین این منطقه کمک می کند تا بتوانند راحت تر از آن استفاده کنند.

وی همچنین گفت که خرید آپارتمان در تهران در منطقه پرند نیز بسیار افزایش یافته است و به همین دلیل احداث متروی برای فرودگاه امام خمینی از این طریق نیز فراهم شده است. برنامه هایی که هم اکنون در زمینه مسکن در دست اجرا هستند در نهایت باعث می شود تا اغلب مردم بتوانند با قیمت هایی کمتر اقدام به خرید خانه کنند.

در سال ۱۳۹۸، در عید غدیر خم با حضور رئیس جمهور، ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی آغاز خواهد شد تا نهضت خانه سازی در کشور همه گیر شود. امید است که با برنامه هایی که در این زمینه وجود دارد، بازار مسکن به یک ثبات نسبی برسد و همگان بتوانند از آن بهره مند شوند.