به ملکانا خوش آمدید!
قیمت: 1,920,000,000 تومان
قیمت متری: 12.55 میلیون تومان

فروش آپارتمان مسکونی

153 متری

3 اتاق خواب

3 سال ساخت

کد: 947841

منطقه: دارآباد

محدوده: دارآباد میدان شهدا

پارکینگ | انباری | آسانسور | بالکن | کولر | شوفاژ | پکیج

طبقه: 3

5 طبقه - 2 واحدی

نما: سنگ

جهت بنا: شمالی

آشپزخانه: ممبران

کف پوش: سرامیک

سرویس بهداشتی: ایرانی و فرنگی

نوع سند: شخصی

تاریخ به روز رسانی ملک: کمتر از دو هفته

نورگیری خوب
کم واحد
کمد زیاد
وجود انبار
اتاق خواب بزرگ
سالن بزرگ
درب ضد سرقت
پنجره دو جداره
دکوراسیون خوب

سرویس کوچک

به دلیل وجود دار و درخت فراوان در این محله، این منطقه به دارآباد شهرت یافت. زمانی که مظفرالدین شاه بیمار شد، پزشکان فرانسوی به وی پیشنهاد کردند تا مدت زمانی را به دلیل آب و هوای خوب دارآباد در آنجا زندگی کند. پس از مرگ مظفرالدین شاه و تبدیل عمارت وی به بیمارستان، کارمندان بیمارستان به تدریج در این محله ساکن شدند. این اتفاق آغازی برای تبدیل دارآباد به یک محله شهری بود. بعد از پیروزی انقلاب افراد تازه‌ای به محله آمده و شروع به ساخت خانه های دو طبقه کردند و کوچه‌ها و خیابان‌های دارآباد شکل گرفت.
محله دارآباد
بافت اجتماعی دارآباد شامل دو گروه مهاجر است که اکنون از اهالی قدیمی دارآباد به حساب می‌آیند، دسته اول آذری ها که در محله ترک‌‎آباد زندگی می‌کنند و مسجد معروفی به برای خود دارند و دوم ملایری‌ها که یک حسینیه برای خود دارند. یکی از خانواده هایی که از گذشته تا کنون در محله ساکن بودند خانواده قیدی‌ها هستند. به دلیل موقعیت کوهپایه‌ای محله، کوچه ها و خیابان ها شیبدار و محله از آب و هوای بسیار مطبوعی برخوردار است. وجود رود دره دارآباد و حضور گسترده همشهری ها و کوهنوردان برای گذران اوقات فراغت، سبب شده تا خیابان دارآباد، آخر هفته ها با ترافیک سنگینی همراه باشد. از این رو ساکنان در روز های تعطیل برای تردد در این خیابان با مشکلات جدی مواجهند.
از شمال به ارتفاعات البرز، از غرب به نیاوران، از شرق به مینی سیتی، از جنوب به آجودانیه
ندارد
از مبدا تجریش دسترسی تاکسی و اتوبوس دارد.
به جایگاه محلاتی و اقدسیه بسیار نزدیک است.
به ایستگاه تجریش نزدیک است
یکی از جاذبه های پر طرفدار محله، رود دره دارآباد است. این دره به ارتفاعات کلک‌چال و در نهایت به قله دارآباد منتهی می‌شود. از خصوصیات منحصر به فرد این قسمت این است که کوهنوردان میتوانند در تمام طول مسیر در کنار رودخانه پرآب پیاده روی کنند و از مناظر زیبای اطراف با سه نوع پوشش گیاهی متفاوت لذت ببرند. موزه حیات وحش دارآباد که در واقع ویلای نیمه کاره خواهر شاه سابق بوده است، یکی دیگر از جذابیت های این محله است که پاتوق خانواده ها و فرزندانشان در روزهای تعطیل به شمار میرود. دارآباد با جاذبه های گردشگری و آب و هوای مناسب خود همواره مقصدی برای گذران وقت شهروندان به شمار میرود.